İzmir'in Dikili ilçesine geldiğinizde Dikili'ye 7 km mesafede bulunan ve rahat bir sürüşle ulaşabileceğiniz Bademli'de bisikletinizle kalabileceğiniz, çeşitli ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz 'Bisiklet Dostu İşletme' anlayışıyla hizmet veren tesislere buradan ulaşabilirsiniz.

Deniz Çadır Kamp, Bademli merkezine 1 km mesafede olup, bisikletli konaklamalarda %15 indirim uygulayan, denize sıfır bir işletmedir.

Misafirlerine  çadır, buzdolabı, duş, yeme-içme, kablosuz internet imkanlarını sunar. Kış aylarında açık olmamakla beraber bahar ve yaz aylarında hizmet vermektedir.

ztas.png

 "Zeytin dalında olgunlaşır. Kasım AYINDA Zeytinler dalından toplanır. Ayni gün bu zeytinler taşta ezilir. Zeytin hamuru elde edilir. Bu hamur Kıl torbalarda yarım saat bekletilir. Hamur yağı elde edilir.Daha sonra baskıya konarak preslenen hamurdan yağ sızar. Bu nedenle adı Sızma Yağdır. Yani  limon sıkar gibi zeytinin suyu (yağı) doğal yollarla çıkarılır. Krom nikel kaplarda dinlendirilip saklanır. Ambalajlanır pazarlanır.”

Ztaşbaskı firması bisikletlilere bütün zeytin ürünlerinde %10 indirim uyguluyor.

Bademli Köyü el sanatları atölyesi.

Bisikletlilere bütün ürünlerde %10 İndirim.